Patrząc na tegoroczną II ligę (grupę zachodnią – red.) można rzec jedno. Nikt nie chce spaść!!!

A kto chce awansować? Hmmm oto jest pytanie z rzędu hamletowskiego być albo nie być…

Na nasz chłopski rozum… popatrzmy na tabelę. Cóż z niej wynika? Atoli to, iż o I ligę bić się będą Chrobry Głogów, Bytovia Bytów, Górnik Wałbrzych i ZagłębieSosnowiec.

Kto z nich ma największe szanse? Chrobry co prawda przegrał niedawno w Opolu ale w sumie na wiosnę spisuje się nie najgorzej. Górnik nieco spuścił z tonu… ale może to tylko zadyszka? Bytovia mogłaby pokusić się o bycie czarnym koniem ale ostatnia dziwna porażka z Jarotą Jarocin na własnych śmieciach zdaje się zaprzeczać temu. Sosnowiczanie więc zostają wraz z Chrobrym na placu boju. O ile jednak będą chcieli powalczyć o awans zależeć będzie od trzech najbliższych kolejek.

A reszta?

Rozwojowi i Warcie raczej spadek nie grozi. Obie jedenastki grają obecnie tak aby nie daj boże nie awansować, ale też na tyle dobrze liczą punkty by nie drżeć ze strachu przed spadkiem.

Mamy więc czołową szóstkę, która nie ma prawa spaść: Chrobry, Bytovia, Górnik, Zagłębie, Rozwój, Warta. Zostaje jeszcze dwójka, która się utrzyma w tzw. „szczęśliwej ósemce”. Któż to będzie? Wiele przemawia za Polonią Bytom i Rakowem/Odrą Opole.

Poloniści – mimo biedy – dzielnie walczą o przetrwanie. Solidarnie wspieramy naszych bytomskich przyjaciół w tej ambitnej i ciężkiej walce. O dziwo, mimo ciągłych przeszkód bytomianie to wzór do naśladowania. Jak feniks ciągle odradzający się z popiołów, którego w naszych czasach można porównać do idei: Może i biedni, ale charakterni i walczący do końca. Brawo!!! Takich drużyn w Polsce nam potrzeba.

To samo moglibyśmy powiedzieć o częstochowianach. Na pewno nie odpuszczą… nie mają takiego prawa !!! (twierdzę to jako sympatyk Rakowa – jm). Niemniej klub któremu nie jestem obojętny trafia na konfrontację z drugim ukochanym – Odrą Opole, z nieobliczalnym Petrem Němecem na ławce trenerskiej. Cóż w tym wypadku czynić? Mówi się: niech wygra lepszy. Gorzej, jeżeli chciałoby się aby oba zespoły wyratowały się z opresji. Czy jest to możliwe? Jedynie chyba kosztem Polonii Bytom… i znów klops.

PS. Jedną wielką zagadką jest Ruch Zdzieszowice. Posiada potencjał aby napsuć wiele krwi przedstawionej powyżej domniemanej czołowej „ósemce/dziewiątce”.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online