Kibicować Odrze Opole można na różne sposoby – podczas meczów rozgrywanych na stadionie przy ul. Oleskiej i na obiektach rywali, w trakcie transmisji telewizyjnych spotkań, a także… poprzez typowanie wyników u legalnych bukmacherów. W jaki sposób jednak poznać, czy dany bukmacher na pewno jest legalny? O czym powinien pamiętać każdy początkujący gracz? Podpowiadamy!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w Polsce legalnie mogą działać jedynie bukmacherzy, którzy posiadają licencję ministerstwa finansów na organizowanie zakładów wzajemnych drogą internetową i/lub w lokalach stacjonarnych. Aby ją otrzymać, bukmacher musi m.in. prowadzić stronę internetową w języku polskim, opłacać w naszym kraju 12% podatku obrotowego oraz sprawdzać wiek i tożsamość graczy – tak aby z jego usług korzystały jedynie osoby pełnoletnie - powiedział nam redaktor Wojciech Borecki z serwisu bukmacherskiego Legalsport.pl. Takich bukmacherów jest w Polsce 18, z czego najbardziej znane firmy to STS, forBET, Totolotek, Totalbet, Betfan czy Fortuna. 

Jak rozpoznać, czy bukmacher jest legalny?

Najpewniejszym sposobem jest wejście na stronę internetową ministerstwa finansów i sprawdzenie, czy bukmacher znajduje się na liście podmiotów z licencjami – wówczas bez obaw można u niego obstawić wynik spotkania Odry Opole. Dodatkowo, legalni bukmacherzy często sami umieszczają na swoich stronach informacje o posiadanej licencji, a czasem nawet jej skan – gdy znajdziemy takie wiadomości w witrynie operatora, można śmiało zapoznawać się z jego ofertą (tu lista ofert powitalnych w legalnych zakładach bukmacherskich).

Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującą ustawą, legalni bukmacherzy otrzymali prawo reklamowania się podczas meczów, które sponsorują – jeśli więc kojarzymy logotyp danego bukmachera np. z koszulek drużyn piłkarskich z Polski, wiemy, że sponsoruje on jakąś drużynę lub nawet całe rozgrywki (sponsorem tytularnym I ligi, w której występuje Odra jest chociażby firma bukmacherska Fortuna), również można u niego bezpiecznie typować wyniki. Co więcej, u wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju działa kod bonusowy LEGALSPORT (w Betclic Polska odpowiednio LEGALSPORTPL), który powiększa standardową ofertę na start, czyli dostępne bonusy powitalne. Jeśli u danego operatora zakładów bukmacherskich (w tym STS, LVBET czy Betfan) można zarejestrować się z wykorzystaniem tego promocyjnego kodu, to z pewnością działa on zgodnie z przepisami.

Darmowe bonusy dla kibiców Odry Opole

Skoro już o bonusach powitalnych mowa, warto przybliżyć, czym w ogóle są. Właściwie każdy polski legalny bukmacher, chcąc zachęcić graczy do korzystania z jego usług, przygotowuje dla klientów różne promocje powitalne i oferty specjalne. Jedną z nich jest bonus na start, czyli premia przyznawana za założenie konta. Zazwyczaj przyjmuje on postać bonusu od depozytu – jeśli gracz po zarejestrowaniu konta dokonuje pierwszej wpłaty, bukmacher dokłada mu drugie tyle (premia 100%).

Inną formą powitalnej promocji jest darmowy bonus bukmacherski, zwany także freebetem. Wszystkie freebety dostępne u legalnych internetowych bukmacherów sprawdzisz w TYM miejscu. Są tam bonusy bez depozytu za 20 zł, 30 zł a nawet 50 zł (np. bonus PZBuk). Otrzymane środki trzeba przeznaczyć na typowanie wyników (taki jest zapis regulaminu), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by były to rezultaty spotkań Odry Opole.

Korzystanie przez gracza z usług wyłącznie legalnych bukmacherów jest bardzo istotne jeszcze ze względu m.in. na spoczywający na nich obowiązek utrzymywania stabilnej sytuacji finansowej. Dzięki temu każdy klient ma pewność, że jeśli poprawnie obstawi kupon, na pewno trafi do niego cała wygrana.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online