Tomasz Lisiński nowym prezesem OKS Odra Opole!

Dziś w opolskim Ratuszu odbyła się niezwykle ważna konferencja prasowa dla opolskiej Odry. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wraz z nadchodzącymi zmianami organizacyjnymi, które mają na celu stworzenie spółki Odry Opole, rekomendował na prezesa Odry Opole - Tomasza Lisińskiego. Powołanie spółki to sygnał w stronę profesjonalizacji klubu oraz wymogów stawianych przez PZPN klubom występującym na zapleczu Ekstraklasy.

Tomasz Lisiński to były piłkarz opolskiej Odry i jej wychowanek. Urodził się 21 czerwca 1981 roku. Od 10-ego roku życia związany z "niebiesko-czerwonymi" barwami. Występował na pozycji obrońcy. Pseudonim "Lisu". Przyczynił się m.in. do uzyskania awansu Odry do ówczesnej II ligi w sezonie 2005/06. Był z klubem na dobre i na złe, z krótkim epizodem na występy w szkockim Benburb FC, ratując klub przed upadkiem w sezonie 2009/10, który występował pod szyldem "Oderki". Tomasz Lisiński aktualnie pełni funkcję naczelnika wydziału sportu w opolskim ratuszu.


Dzień, w którym ogłoszono decyzję o rekomendowaniu Tomasza Lisińskiego na prezesa klubu, to również 41. rocznica zdobycia przez Odrę pamiętnego mistrzostwa jesieni. 19 listopada 1978 r. po domowym zwycięstwie nad Ruchem Chorzów 3:1, "niebiesko-czerwoni" zajęli pierwsze miejsce w Ekstraklasie po pierwszej części rozgrywek. 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online