Klęska w Pucharze Polski: Świt NDM - Odra 5:0 (3:0)

Od prawdziwego falstartu rozpoczęli nowy sezon piłkarze Odry. W rundzie wstępnej Pucharu Polski zostali wręcz zdemolowani przez trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Już po 25 minutach spotkania gospodarze prowadzili 2:0 po golach Wolskiego i Drwęckiego. W 38 min trzeci gola dla Świtu sprawił, że opolscy kibice w przerwie meczu...opuścili stadion! Czwarta bramka zdobyta przez Świt w 73 min meczu doprowadziła do ekstazy miejscowych kibiców, którzy śpiewali ochoczo: "Będzie 5:0!".

Jak się okazało życzenie fanów spełnili piłkarze gospodarzy, którzy w 88 min zdobyli piątego gola. Tym samym "niebiesko-czerwoni", w składzie których wystąpiło kilku nowo pozyskanych piłkarzy, pożegnali się z Pucharem Polski już w pierwszym meczu. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to opolanie ulegli Siarce Tarnobrzeg na własnym obiekcie 0:3. Czy historia powtórzy się, a Odra za rok świętować będzie trzeci awans z rzędu? Po spotkaniu w NDM trudno w to uwierzyć, jednak pamiętajmy, że niewielu było optymistów po meczu z tarnobrzeską Siarką.

 

 


Skład: Weinzettel - Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk - Wepa, Niziołek - Marzec, Wodecki, Gancarczyk - Skrzypczak.

Rezerwa: Kowalczyk, Trznadel, Peroński, Nowak, Wrzesień, Maćczak, Baran.

Bramki:

1:0 Wolski 10 min
2:0 Drwęcki 25 min
3:0 .....38 min
4:0 .....73 min
5:0 Kozłowski 88 min


Komentarze pomeczowe:

Tobiasz Weinzetell: - Mogę tylko przeprosić kibiców za to, że daliśmy tak bardzo du...To nie powinno się wydarzyć. 

Tomasz Wepa: - Zawiedliśmy na całej linii. Nie ma wytłumaczenia na tak złą grę. Byliśmy mało konkretni pod bramką przeciwnika, a bierni w obronie. Źle rozpoczęliśmy spotkanie, a później nie potrafiliśmy odmienić obrazu gry. Należą się przeprosiny naszym kibicom za ten wstydliwy wynik, który poszedł w świat. Czasu już nie cofniemy. Trzeba teraz mocno się przygotować to spotkania z Łęczną i dalszych rozgrywek. Prosimy naszych kibiców o wsparcie na najbliższe tygodnie, ponieważ będzie nam bardzo potrzebne.


Fot. Karol ATF12, notosport.pl

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online