Odra Opole zagra z Wisłą Kraków

Wczoraj opolska Odra przeprowadziła pierwszy trening po przerwie urlopowej. Nowy trener Mirosław Smyła nie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, wśród których zabrakło m.in. Marka Gancarczyka oraz Szymona Skrzypczaka. Obaj zostali zwolnieni z pierwszych zajęć przygotowawczych. Byli jednak nowi zawodnicy: Rafał Niziołek oraz bramkarz Grzegorz Wnuk z MKS Kluczbork, który być może zostanie na dłużej w naszym klubie. 

W dniu wczoraj oficjalna strona klubu podała informację o transferze czeskiego obrońcy Vaclava Cverny. Cverna reprezentował w ubiegłym sezonie barwy Wigier Suwałki i był jej podstawowym piłkarzem. Przypomnijmy, że ostatnim czeskim zawodnikiem, który występował w Odrze był Ilja Zitka w sezonie 2005/06 oraz 2006/07. Według nieoficjalnych doniesień opolska Odra interesuje się doświadczonym napastnikiem Wojciechem Kędziorom z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Najprawdopodobniej w Odrze pozostanie na kolejny sezon najlepszy strzelec Odry wiosną - Szymon Skrzypczak, jednak wszystko wyjaśni się niebawem. Kibice mogą zatem spodziewać się gorącego okresu transferowego w najbliższych dniach. 

Nastąpiła również zmiana rywala w spotkaniu towarzyskim w dniu 1 lipca. Pierwotnie planowano sparing z czeską Karviną, jednak już dziś wiadomo, że "niebiesko-czerwoni" staną do rywalizacji z bardzo wymagającym przeciwnikiem - Wisłą Kraków. Mecz odbędzie się w Myślenicach o godz. 11:00.

Źródło: NTO, odraopole.pl, 1liga.org.pl

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online