Marcin Lachowski - bohater piątkowego meczu w barwach Ruchu Zdzieszowice (zdj. www.ruchzdzieszowice.pl).4. kolejka: 16.08.2013 Odra Opole – Ruch Zdzieszowice 1:1 (Deja 87 k. – Lachowski 79)

Danowski, Kowalczyk (Surowiak 46), Michniewicz, Drąg, Skrzypczak, Wolny (Krawiec 46), Glanowski, Copik, Tomanek, Krysian (Deja 80), Kocur

W pierwszym w rozgrywkach 2013/2014 derby Opolszczyzny padł wynik remisowy, choć prawdę mówiąc to goście bardziej zasłużyli na komplet punktów.

Nie po raz pierwszy okazało się, że derby rządzą się swoimi prawami i nawet własne boisko w żadnym wypadku nie ułatwia całej sprawy. Zresztą obie jedenastki – mimo, że potykały się z sobą o ligowe punkty po raz pierwszy – znały się znakomicie, zwłaszcza jej piłkarze. Mowa tu o Marcinie Feciu, Marcinie Lachowskim, Adrianie Pajączkowskim, Michale Filipowiczu i trenerze popularnych „Zdzichów” Ryszardzie Okaju, którzy swego czasu reprezentowali barwy „niebiesko-czerwone”. W opolskim zespole zdzieszowicki epizod (3,5 – roczny) zanotował zaś Tomasz Drąg.

Od pierwszych minut zawodnicy obu ekip nie pobłażali sobie, „kosząc” się bez litości. W tak wyglądającej grze lepiej czuli się zdzieszowiczanie, którzy szybko przejęli inicjatywę, zmuszając gospodarzy do – miejscami – chaotycznej obrony. Aż dziw bierze, że strzały Mateusza Bukowca (10 min. i 44 min.) nie znalazły się w siatce Bartłomieja Danowskiego.             

Po przerwie chwilową przewagę uzyskali „niebiesko-czerwoni”, ale po kwadransie gry wszystko wróciło do „normy”… i ku niezadowoleniu 2 tysięcznej rzeszy kibiców to goście byli bliżej upragnionej bramki. Mieli o tyle łatwiej, iż w 60 min. czerwony kartonik otrzymał Grzegorz Skrzypczak (faul w okolicach pola karnego OKS-u). Grającym w osłabieniu gospodarzom było coraz trudniej trzymać szyki obronne w ryzach. W końcu i one pękły. W 79 min. pięknym strzałem z 30 metrów popisał się Lachowki (po uprzednim niedokładnym wybiciu jej przez opolskich defensorów), i 0:1 stało się faktem. Podopieczni Dariusza Żurawia doprowadzili wszakże w samej końcówce do remisu (problematyczny faul Daniela Nowaka na Dawidzie Tomanku). Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się rekonwalescent Sebastian Deja.

W ostatnich sekundach meczu jeszcze Tomanek otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną… i tak zakończyły się pierwsze w reformowanej II lidze DERBY OPOLSZCZYZNY.

 
 

„Szczęśliwa 8-mka” (2013/14)*

 
LP.
 
ZESPÓŁ
 
MECZE
 
PUNKTY
 
BRAMKI
1.
Warta Poznań
4
10
10:2
2.
Chrobry Głogów
4
10
7:2
3.
Bytovia Bytów
4
8
5:2
4.
ODRA OPOLE

       4

7 (2-1-1)
6:3
5.
Polonia Bytom
4
7
5:4
6.
Górnik Wałbrzych
4
7
2:2
7.
MKS Kluczbork

       4

6

      9:4

8.
Raków Częstochowa
4
6
3:5
 
 
 
 
 
11.
Ruch Zdzieszowice
4
4
4:6
 
ODRA (6): Kocur – 2, Deja, Glanowski, Krysian, Tomanek – 1
 

* W rozgrywkach 2013/2014 do III ligi spadnie 10 zespołów.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online