Zbigniew Gut zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca Opolszczyzny (1972 r.)

Prezentujemy wyniki plebiscytów, przeprowadzanych przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego oraz redakcji "Trybuny" Opolskiej, na 10 najlepszych sportowców i 5 trenerów Opolszczyzny. Wśród wyróżnionych jest wielu znannych sportowców występujących w barwach opolskiej "Odry".

1967 rok

Sportowcy:

1  Zygfryd Friedek żużel  "Kolejarz" Opole 
2  Henryk Brejza piłka nożna  "Odra" Opole 
3  Konrad Kornek piłka nożna  "Odra" Opole 
4  Franciszek Surmiński kolarstwo  LZS Prudnik 
5 Elżbieta Zieleniewska  pływanie  "Start" Opole 
6 Władysław Byszewski  jeździectwo LZS Moszna 
7 Włodzimierz Wasyliszyn  ciężary  "Odra" Opole 
8  Franciszek Uliczka piłka ręczna  "Włókniarz" Łącznik 
9  Longin Skowyra ciężary  "Odra" Opole 
10  Lidia Tatara koszykówka  "Orlik" Brzeg 

1968 rok

Sportowcy:

1 Henryk Brejza piłka nożna "Odra" Opole
2 Włodzimierz Wasyliszyn  ciężary "Odra" Opole 
3  Konrad Kornek piłka nożna   "Odra" Opole
4  Zygfryd Friedek żużel  "Kolejarz" Opole 
5  Piotr Starzyński zapasy  "Unia" Racibórz 
6  Franciszka Uliczka  piłka ręczna "Włókniarz" Łącznik 
7  Anna Dreszer piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice 
8  Elżbieta Zieleniewska pływanie  "Start" Opole 
9  Lidia Tatra koszykówka  "Orlik" Brzeg 
10  Stanisław Włoszyński  hokej "Odra" Opole 

Trenerzy:

1  Antoni Brzeżańczyk piłka nożna "Odra" Opole
2 Wiktor Zarzecki zapasy "Unia" Racibórz
3 Jan Stormowski żużel "Kolejarz" Opole
4 Ryszard Szewczyk ciężary "Odra" Opole
5 Engelbert Jarek piłka nożna "Gwardia" Opole



1969 rok

Sportowcy:

1 Jerzy Szczakiel żużel "Kolejarz" Opole
2 Włodzimierz Wasyliszyn ciężary "Odra" Opole
3 Zygfryd Friedek żużel "Kolejarz" Opole
4 Piotr Starzyński zapasy "Unia" Racibórz
5 Adam Prokop ciężary "Odra" Opole
6 Franciszka Uliczka piłka ręczna "Włókniarz" Łącznik
7 Barbara Jeż piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice
8 Anna Dreszer piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice
9 Waldemar Laufernicki pływanie "Odra" Opole
10 Zbigniew Siódmiak kolarstwo LKS Krzanowice


Trenerzy:

1 Stanisław Skowron żużel "Kolejarz" Opole
2 Leon Nosila piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice
3 Ryszard Szewczyk ciężary "Odra" Opole
4 Franciszek Surmiński kolarstwo LZS Prudnik
5 Wiktor Zarzecki zapasy "Unia" Racibórz



1970 rok

Sportowcy:

1 Anna Dreszer  piłka ręczna  "Otmęt" Krapkowice 
2  Eugeniusz Pędzisz strzelectwo  "Gwardia" Opole 
3 Edward Barcik  kolarstwo  LZS Prudnik 
4  Zygfryd Friedek żużel "Kolejarz" Opole 
5  Stanisław Szozda kolarstwo  LZS Prudnik 
6  Jerzy Szczakiel żużel  "Kolejarz" Opole 
7  Piotr Starzyński zapasy  "Unia" Racibórz 
8  Barbara Jeż  piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice 
9  Włodzimierz Wasyliszyn ciężary  "Odra" Opole 
10 Stanisław Bombik  żużel  "Kolejarz" Opole 


Trenerzy: 

1 Leon Nosila piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice
2 Stanisław Skowron żużel "Kolejarz" Opole
3 Engelbert Jarek piłka nożna "Odra" Opole
4 Wiktor Zarzecki zapasy "Unia" Racibórz
5 Franciszek Surmiński kolarstwo LZS Prudnik


1971 rok

Sportowcy:

1 Edward Barcik kolarstwo LZS Prudnik
2 Jerzy Szczakiel żużel "Kolejarz" Opole
3 Eugeniusz Pędzisz strzelectwo "Gwardia" Opole
4 Jan Prasek lekkoatletyka "Spójnia" Racibórz
5 Franciszek Kampik zapasy LKS "Dąb" Brzeźnica
6 Benedykt Kocot kolarstwo LZS Prudnik
7 Jan Tanżyna zapasy "Unia" Racibórz
8 Antoni Kot piłka nożna "Odra" Opole
9 Anna Dreszer piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice
10 Zygfryd Friedek żużel "Kolejarz" Opole


Trenerzy:

1 Wiktor Zarzecki zapasy "Unia" Racibórz
2 Engelbert Jarek piłka nożna "Odra" Opole
3 Karol Kuhn kolarstwo "Zieloni" Opole
4 Stanisław Skowron żużel "Kolejarz" Opole
5 Ryszard Szewczyk ciężary "Odra" Opole



1972 rok

Sportowcy:

1 Edward Barcik kolarstwo LZS Prudnik
2 Zbigniew Gut piłka nożna "Odra" Opole
3 Benedykt Kocot kolarstwo LZS Prudnik
4 Stanisław Szozda kolarstwo LZS Prudnik
5 Andrzej Krupa piłka nożna "Odra" Opole
6 Eugeniusz Pędzisz strzelectwo "Gwardia" Opole
7 Klaudiusz Waldyra boks "Odra" Brzeg
8 Tadeusz Rutkowski ciężary "Odra" Opole
9 Jerzy Szczakiel żużel "Kolejarz" Opole
10 Barbara Jeż piłka ręczna "Otmęt" Krapkowice


Trenerzy:

1 Franciszek Surmiński kolarstwo LZS Prudnik
2 Ryszard Szewczyk ciężary "Odra" Opole
3 Wiesław Łucyszyn piłka nożna "Odra" Opole
4 Jerzy Adamski boks "Odra" Brzeg
5 Wiktor Zarzecki zapasy "Unia" Racibórz



1973 rok

Sportowcy:

 1

 Stanisław Szozda  kolarstwo LZS Prudnik 
 2  Jerzy Szczakiel żużel  "Kolejarz" Opole 
 3  Benedykt Kocot kolarstwo  LZS Prudnik
 4  Jerzy Gołębiowski piłka nożna  "Odra" Opole 
 5  Edward Barcik  kolarstwo LZS Prudnik 
 6  Tadeusz Rutkowski ciężary  "Odra" Opole 
 7  Zbigniew Gut piłka nożna  "Odra" Opole 
 8  Włodzimierz Wasyliszyn  ciężary "Odra" Opole 
 9 Barbara Jeż-Klose  piłka ręczna  "Otmęt" Krapkowice 
 10 Wanda Chilicka  piłka ręczna  "Otmęt" Krapkowice 

Trenerzy:

 Franciszek Surmiński kolarstwo  LZS Prudnik 
 2  Jan Stromowski żużel  "Kolejarz" Opole 
 3  Marian Szymczyk piłka nożna  "Odra" Opole 
 4  Engelbert Jarek piłka nożna  "Odra" Opole 
 5 Ryszard Szewczyk  ciężary  "Odra" Opole 



1974 rok:

Sportowcy:

1 Stanisław Szozda kolarstwo "Zieloni" Opole
2 Eugeniusz Pędzisz strzelectwo "Gwardia" Opole
3 Tadeusz Rutkowski ciężary "Odra" Opole
4 Jerzy Szczakiel żużel "Kolejarz" Opole
5 Edward Barcik kolarstwo "Zieloni" Opole
6 Benedykt Kocot kolarstwo "Zieloni" Opole
7 Felicja Kinder lekkoatletyka KKS Kluczbork
8 Marek Małecki jeździectwo LZS Moszna
9 Roman Kuzior strzelectwo "Gwardia" Opole
10 Franciszek Kampik zapasy LZS "Dąb" Brzeźnica

Trenerzy:

1 Ryszard Szewczyk ciężary "Odra" Opole
2 Marian Spychała żużel "Kolejarz" Opole
3 Adam Szwajgert strzelectwo "Gwardia" Opole
4 Władysław Byszewski jeździectwo LZS Moszna
5 Wiktor Zarzecki zapasy "Unia" Racibórz

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online