Odra Opole logo - sprawozdanie z 1963 roku Jana ŚliwakaBył 2 marca 1963 roku. W Opolu odbyło się właśnie walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Opolskiego Klubu Sportowego Odra.146 członków klubu stawiło się jak jeden mąż na zgromadzeniu a swoją obecnością zaszczycił m.in. zaproszony prominentny gość z władz KW PZPR towarzysz Fudala. Sprawozdanie obejmowało szeroką działalność klubu za 1962 rok, a jednym z omawianych punktów była sekcja piłki nożnej, która wg Jana Śliwaka była...zbyt skromnie potraktowana. Oto głos w dyskusji jaki zabrał chyba najpopularniejszy działacz w historii naszego klubu:


"Towarzysz Śliwak Jan - działacz w sekcji piłki nożnej: uważa, że sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu zbyt skromnie potraktowało działalność sekcji piłki nożnej. A w tej sekcji zmieniło się wiele na lepsze. Kiedyś pracowała ona bez planu, dorywczo, nie odbywały się zebrania. Działalność sekcji opierała się wyłącznie na kierownikach drużyn, ostatnio w stylu pracy sekcji zaszła radykalna poprawa. Sprawozdanie pominęło również fakty świadczące o poważnym dorobku sekcji, a mianowicie pomija zupełnie fakt zdobycia reprezentacyjnych koszulek przez kilku zawodników I ligi, nie mówi się również nic o zawodnikach klas niższych, którzy reprezentowali barwy województwa w wielu rozgrywkach. Poważny dorobek ma również klasa młodzieżowa, z której wielu zawodników przeszło do dalszego szkolenia I klasy. Sprawozdanie nie mówiło również nic o osiągnięciach trampkarzy, którzy zdobyli I miejsce w swojej grupie, byli zdobywcami pucharu WKKF.

W pracy sekcji piłki nożnej występowały poważne trudności, przede wszystkim dotyczyły one słabego wyposażenia w sprzęt. Ponadto organizacja pracy w sekcji była również nie właściwa. W przyszłości nowy Zarząd Sekcji winien opracować konkretny plan pracy dla całej sekcji. Członkowie sekcji winni mieć przydzielone zadania oraz z ich realizacji być wobec Zarządu Klubu rozliczani. Chodzi o to, aby działacze w sekcji byli w pracy ich aktywizowani, a nie spychani na dalszy plan
."

Źródło: Archiwum Państwowe w Opolu

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online