7. kolejka Sezonu 1955 (tabela).7 kolejka: 15.05.1955 Budowlani Opole – Naprzód Lipiny 3:2 (Jarek 12, 28, Klik 55 – Janik 12, 83)

Paszkiewicz, Trojanowski, Dubiel, Skronkiewicz, Rogowski, Strociak, Słysz, Jarek, Klik, Popluc (Cichy), Spałek

Po siódmej kolejce rozgrywek II ligi leaderem została po raz drugi jedenastka Budowlanych Opole, która udowodniła w niedzielę na własnym boisku, że jest w tej chwili najgroźniejszą drużyną drugoligową.

Zwycięstwo nad zespołem Naprzodu nie przyszło oczywiście łatwo, jednak kolosalna ambicja, wielka wola zwycięstwa, wysiłek całej drużyny i dobra taktyka święciły w niedzielę wielki triumf. W wyrównanym zespole (z wyjątkiem bramkarza Paszkiewicza, który ma na sumieniu co najmniej jedną bramkę) wybijał się na plan pierwszy główny autor niedzielnego zwycięstwa i najlepszy gracz na boisku Jarek, zdobywca dwóch bramek. On to właśnie był motorem ofensywnych poczynań opolan, celnie i niebezpiecznie strzelał, nie zapominając również o grze defensywnej. Z pozostałej dziewiątki naprawdę trudno jeszcze kogoś wyróżnić. Wszyscy grali bardzo ofiarnie i ambitnie zapracowując solidnie na niedzielny sukces.

Przez cały czas spotkania świetnie usposobieni w tym dniu opolanie mieli zdecydowaną przewagę i zasypywali bramkarza Naprzodu gradem celnych strzałów. Tylko szczęściu może Naprzód zawdzięczać, że stracił jedynie trzy bramki.

Drużyna z Lipin zawiodła. Wprawdzie technicznie goście dorównywali opolanom, ale poza kilkunastoma szybkimi atakami niczym nie mogli zaimponować. Defensywa Naprzodu była wyraźnie słabsza i niemiłosiernie ogrywana przez napastników Budowlanych. Bramkarz Jaskółka nie ponosi winy za puszczone bramki.

Sędzia ob. Wołkowski z Warszawy poprawny.                     

„Trybuna Opolska”, nr 115 z 16 V 1955

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online