Zobacz "niebiesko-czerwonych" z 1945 roku!

Opolska Odra założona została 16 czerwca 1945 roku, jednak z tego okresu dysponujemy nielicznymi fotografiami prezentującymi początki klubu. Dziś przedstawiamy zdjęcie zespołu Odry Opole z 1945 roku! Fotografia pochodzi z pierwszej monograficznej książki poświęconej historii Odry Opole z 1960 roku i przedstawia drużynę naszego klubu tuż przed jednym z meczów.

Nie posiadamy informacji na jakim meczu wykonana została fotografia, jednak możemy śmiało zaprezentować skład drużyny, która na stadionie w Opolu stawała do rywalizacji piłkarskiej:od lewej stoją - Mariański, Skronkiewicz, Starczyk, Bajer, Magiera, Pańków, Kaczmarczyk. Klęczą: Jankowski, Kaniuk, Stańczyk, Miciak.

Część z piłkarzy widocznych na zdjęciu była pracownikami opolskich cementowni, nic zatem dziwnego, że wielu z kibiców nowo powstałego klubu w pierwszych miesiącach istnienia chodziło na mecze...Cementowni Opole. Taką sytuację akceptowali na samym początku członkowie pierwszej grupy operacyjnej, która przejmowała Opole tuż po wyzwoleniu miasta od Rosjan. Wśród nich znajdował się m.in. późniejszy pierwszy prezes Odry - Leonard Olejnik.

Źródło: Odra Opole w latach 1945-1960.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online