Hokejowa Odra Opole"Pierwsze w Opolu zawody hokejowe między zespołem Odry z Opola, a zespołem Pogoni z Prudnika zgromadziły na lodowisku obok budynku Starostwa sporą gromadę ciekawych. Duże wrażenie wywołały wczas rozlepione afisze, gdyż publiczność sportowa naogół sceptycznie przyjęła notatkę redakcji o zorganizowaniu przez Zarząd Odry sekcji hokejowej, która - chociaż żywot swój rozpoczęła przed kilku zaledwie dniami - miała w dodatku odwagę rozegrać publiczne zawody.


A jednak "Odrzakom" nie brakowało tej właśnie odwagi, nie tylko bowiem - od momentu zorganizowania się - potrafili już dwa razy wyjechać poza Opola i rozegrać zawody w Giszowcu ( porażka 17:2 - przyp.red.) i Częstochowie, ale nawet zaprosili na ub. niedzielę zespół prudnicki.

Zawody te wygrała Odra zupełnie zasłużenie. Wprawdzie poziom ich był bardzo niski - niemniej Odra przewyższała gości pod każdym względem.

Przy tej sposobności Redakcja nasza z przyjemnością notuje po raz drugi żywotność Klubu Odry i pozytywne wysiłki Zarządu w kierunku popularyzacji różnych dyscyplin sportowych, gdyż imprezy sportowe - poza piłką nożną - są zwykle deficytowe, a chociażby i niedzielne zawody, nie dały Odrze żądnego dochodu, gdyż wstępów nie pobierano, wychodząc słusznie z założenia, że fakt ten ma większe znaczenie propagandowe, aniżeli kosztowna reklama.

Niestety nie możemy tego napisać o innych klubach opolskich."

Źródło: "Nowiny Opolskie", 9 II 1947

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online