II liga - sezon 1981/1982 - 22 kolejka – Piast Gliwice - Odra Opole 3:2 (2:1)

Piast Gliwice - Odra Opole 3:2 (2:1)
0:1 – Bolcek 6' 1:1 – Kałużyński 14' (wolny) 2:1 – Brzezoń 28' 2:2 – Szczepaniak 66' (głową) 3:2 – Brzezoń 78' (głową)

Piast: Szczech, Pałka, Wilczek,Mirka, Kałużyński, Gontarewicz, Śliż, Majka, Żmuda (od 80 min. Kabat), Misiowiec (od 43 min. Żurek), Brzezoń.

Odra: Kapica, Kawka, Rokitnicki, Szpila, Semerga, Morcinek, Majer, Kwaśniewski, Szczepaniak, Korek, Bolcek (od 78 min. Olesiak). Żółte kartki: Gontarewicz (Piast), Rokitnicki (Odra). Sędziował Wit Żelazko (Warszawa). Widzów 2 tys.

W każdym prawie meczu opolski zespół zdobywa bramkę, lecz znacznie więcej ich traci. A dzieje się tak z powodu braku zdecydowania wśród defensorów i bramkarza Odry. Nie inaczej było w Gliwicach. Na nic ambitna postawa, gdy nie pamięta się, że trzeba iść piłce naprzeciw, a nie biernie czekać na rozwój sytuacji. Zaczęło się dość obiecująco. Za faul na szarżującym Bolcku sędzia dyktuje rzut wolny pośredni. Kwaśniewski piętą zagrał do Bolcka, a ten potężną bombą nie dał Szczechowi żadnych szans. Pięć minut później Kwaśniewski długim przerzutem uruchomił Bolcka, który wychodząc na dogodną pozycję strzelecką zostaje przewrócony przez Gontarewicza, który otrzymał żółtą kartkę, ale uratował swój zespół od niechybnej straty bramki. W rewanżu Kałużyński zdobył wyrównanie z rzutu wolnego (niezbyt szczelny mur i spóźniona interwencja Kapicy). Na 2:1 podwyższył Brzezoń, ubiegając Kapicę. Nie załamało to zespołu Odry, który raz po raz, po składnych akcjach, niepokoił Szczecha. Dobra partię rozgrywał Bolcek, któremu dzielnie sekundował Kwaśniewski. W 66 minucie po kornerze Bolcka Szczepaniak głową w długi róg zaskoczył Szczecha. W chwilę później Bolcek znalazł się sam na sam ze Szczechem, który obronił nogą. Piłka zmierzała jednak do bramki, dobiegł do niej Szczepaniak uderzył głową, lecz spudłował. Był to zwrotny punkt meczu. Piast otrząsnął się z przewagi Odry i coraz śmielej atakował. Po rzucie rożnym Brzezoń głową skierował piłkę do siatki, przy całkowitym bezruchu opolskiej defensywy.

Mieczysław Ćwiżewicz, źródło: „Trybuna Opolska”