Szczęśliwe zwycięstwo: Odra - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0) [WIDEO]

Niewykorzystane sytuacje się mszczą mówi stare piłkarskie porzekadło. Dziś jego smak poznali piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Porażka 1:0 z Odrą ujmy gościom nie przynosi, bowiem ulegli zespołowi z czołówki tabeli, jednak bez wątpienia była to porażka...niezasłużona. Przez niemal większą część spotkania to zespół z Sosnowca prowadził grę, stwarzając raz po raz sytuacje podbramkowe. Opolanie nie potrafili przeciwstawić się już od pierwszych minut meczu dobrze poukładanemu rywalowi, który starał się pressingiem naciskać piłkarzy Odry. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie "niebiesko-czerwoni" stworzyli zaledwie jedną groźną sytuację pod bramką gości po strzale w 30 min spotkania autorstwa Marka Gancarczyka.

Zagłębie po pierwszych 45 min spotkania powinno prowadzić co najmniej różnicą dwóch goli, na co sobie zasłużyło. Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu nie zmieniły wiele niczego w poczynaniach Odry. Tylko dzięki przytomności umysłu oraz doskonałym interwencjom Tobiasza Weinzettela wynik nie ulegał zmianie. Na domiar złego goście w 65 min spotkania wykonywali rzut karny, który mógł okazać się golem na wagę zwycięstwa dla Zagłębia. Na szczęście uderzenie zostało wykonane fatalnie, a piłka poszybowała daleko od prawego rogu bramki Weinzettela.

Pudło z rzutu karnego podziałało dekoncetracyjnie na zespół Zagłębia, które oddało pole gry Odrze. "Niebiesko-czerwoni" uskrzydleni rozpoczęli w końcu grać w piłkę, co przełożyło się na kilka groźnych sytuacji m.in. strzał w słupek Łukasza Żagla w sytuacji sam na sam. Do ostatniego gwizdka sędziego ważyły się losy spotkania, ale to Odra wyszła z niego ostatecznie zwycięsko.

W doliczonym czasie gry w 92 min meczu, z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Wodecki, a tam idealnie ustawiony był Martin Baran. Nasz obrońca uderzył piłkę głową w stronę bezradnego Dawida Kudły, a kibice na stadionie wpadli w stan eurofii!

Sędzia Kornel Paszkiewicz zakończył chwilę później mecz, a trzy punkty pozostały w Opolu! Bez wątpienia dzisiejszego dnia szczęście sprzyjało Odrze, choć należy oddać zespołowi z Sosnowca, iż nie zasłużył na stratę punktów.