Znakomita inauguracja wiosny: Odra - Olimpia Elbląg 2:1

To był trudny mecz dla Odry. Pierwsza połowa była dość niemrawa i polegała na wzajemnym pilnowaniu poczynań przeciwnika i niwelowaniu akcji ofensywnych. Bramka dla Odry padła w 19 min, którą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową zdobył nowy nabytek – Gabriel Nowak. 

Kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą do ataku ruszyła Olimpia i Odra za swoją dekoncentrację została skarcona już kilka minut później. Najpierw przyszło ostrzeżenie w postaci nieuznanej bramki ze spalonego a wkrótce Olimpia dopięła swego po ładnej kombinacyjnej akcji. Do przerwy utrzymał się wynik 1-1.

W drugiej połowie Odra ruszyła z większą werwą i osiągnęła optyczną przewagę zamienioną na kilka dogodnych sytuacji. Szczególnie godne zapamiętania były: poprzeczka po strzale z półobrotu w wykonaniu Skrzypczaka i strzał z rzutu wolnego Wodeckiego zakończony efektowną paradą bramkarza Olimpii.

W końcu w 85 min Nowak, strzałem głową, wykończył akcję Odry przeprowadzoną lewym skrzydłem. Odra nie oddała prowadzenia już do końca mimo nerwowych ostatnich minut, gdzie Weinzettel musiał nawet sparować na słupek strzał zawodnika Olimpii.

Odra w pierwszym meczu na wiosnę pokazała charakter. Olimpia postawiła twarde warunki, które zostały jednak przełamane determinacją i walką do samego końca.

Odra Opole - Olimpia Elbląg 2-1

sobota 4 marca 2017

Bramki: Gabriel Nowak 19, 85 min - Radosław Stępień 24 min

Odra Opole:

Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel, Mateusz Peroński, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło, Tomasz Wepa, Gabriel Nowak, Waldemar Gancarczyk (63' Wrzesień), Bartosz Sobczyński (59' Niemczyk), Marcin Wodecki, Szymon Skrzypczak (67' Wolny)

Rezerwa: Damian Ziarko, Aleksander Kowalski, Łukasz Winiarczyk, Marcin Niemczyk, Marcin Stasiowski, Mateusz Wrzesień, Dawid Wolny

Trener: Jan Furlepa

 

 

Archiwalne zdjęcia

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online